Pomiń nawigację

Pytania i odpowiedzi - FAQ

 • Jak wygląda zakup mieszkania z agencją nieruchomości?

    zobacz odpowiedź
  Agencja Nieruchomości Tecnocasa stosuje się do obowiązujących przepisów prawa oraz standardów zawodowych. Dlatego też każdą współpracę rozpoczynamy od podpisania umowy, która szczegółowo określa zasady przestrzegane przez obie strony – kupującego i pośrednika. Dokument precyzuje m.in. parametry lokalu, zakres pracy agencji czy wysokość ewentualnej prowizji. Korzystając z doświadczenia, zasięgu działania naszej firmy oraz głębokiej znajomości lokalnego rynku poszukujemy mieszkania, które najlepiej spełnia wymogi określone przez Klienta. W dogodnych dla Klienta godzinach organizujemy spotkania ze sprzedającym i oględziny nieruchomości. Pomagamy również w negocjacji ceny oraz przygotowaniu dokumentów niezbędnych do umowy. Gwarantujemy pełną obsługę prawną oraz notarialną.
 • Jakie nieruchomości można znaleźć w ofercie biura Tecnocasa?

    zobacz odpowiedź
  Agencja Nieruchomości Tecnocasa stawia na eksperckie poznanie lokalnego rynku. Dzięki szerokiemu zasięgowi działania – 20 biur w Krakowie – doskonale znamy aktualną sytuację na rynku. Oferujemy głównie nieruchomości z rynku wtórnego. Coraz częściej jednak deweloperzy powierzają nam kompleksową obsługę przy sprzedaży inwestycji, dlatego w ofercie pojawiają się również nowe mieszkania. Atutem agencji Tecnocasa z pewnością są mieszkania niedostępne u innych pośredników. Ze względu na szeroki zasięg działania oraz przyjętą politykę pracy oferowane do sprzedaży nieruchomości znajdują się w bliskim sąsiedztwie naszych biur, dzięki temu nasi Klienci nie tracą cennego czasu na dojazd do oglądanych lokali.
 • Czy mogę negocjować cenę mieszkania, które chcę kupić?

    zobacz odpowiedź
  Obecna koniunktura rynkowa sprzyja negocjowaniu cen nieruchomości, dlatego zdecydowanie warto rozpocząć rozmowy handlowe. W imieniu Klienta prowadzimy negocjacje ze sprzedającym i pomagamy w ustaleniu końcowej ceny mieszkania. Kiedy w ofercie Tecnocasy kupujący znajdzie odpowiednie dla siebie mieszkanie, nasi pracownicy przedstawią mu procedurę, przygotują go do złożenia oferty kupna, przedstawią pełną sytuację prawną nieruchomości, a na koniec przekażą właścicielowi lokalu propozycję cenową złożoną przez kupującego.
 • Czy za korzystanie z usług agencji płacę prowizję?

    zobacz odpowiedź
  Tak, agencja Tecnocasa pobiera prowizję, ale tylko za zrealizowane transakcje. Opłata dla biura nie podnosi ceny nieruchomości, a Klient z góry jest informowany o ewentualnym koszcie. Tecnocasa dostaje wynagrodzenie za wykonaną usługę, czyli w momencie podpisania umowy w formie aktu notarialnego.
 • Czy Tecnocasa pomaga w uzyskaniu kredytu?

    zobacz odpowiedź
  Agencja Tecnocasa prowadzi ścisłą współpracę z grupą doradców finansowych Kiron, która występuje w imieniu naszych Klientów i pomaga w uzyskaniu kredytu na oferowane przez nas nieruchomości.
 • Jak Tecnocasa pomaga w zawarciu umowy kupna?

    zobacz odpowiedź
  Agencja Tecnocasa czuwa nad prawidłowym przebiegiem kupna nieruchomości. Negocjujemy warunki transakcji, przedstawiamy stan techniczny i prawny nieruchomości, pomagamy w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów. Dodatkowo doradcy finansowi Kiron pośredniczą w pozyskaniu środków finansowych na zakup nieruchomości.
 • Jak reklamowana jest oferta sprzedaży nieruchomości?

    zobacz odpowiedź
  Agencja Tecnocasa korzysta z wiedzy i wieloletniego doświadczenia międzynarodowej grupy kapitałowej. Stosujemy tylko sprawdzone techniki i kanały promocji ofert. Cyklicznie, co 6 tygodni wydajemy bezpłatny folder, w którym prezentujemy najciekawsze oferty z poszczególnych dzielnic Krakowa. Publikacja w nakładzie 100 tys. sztuk dystrybuowana jest bezpośrednio do domów i mieszkań naszych potencjalnych Klientów. Wszystkie oferty sprzedażowe przedstawiamy również na stronie internetowej www.tecnocasa.pl, w witrynach naszych oddziałów oraz na wybranych portalach nieruchomości.
 • Czy Tecnocasa pomaga w przygotowaniu wyceny mieszkania?

    zobacz odpowiedź
  Tak, na życzenie Klienta opracowujemy darmową wycenę komercyjną nieruchomości na terenie Krakowa. Wycena przygotowywana jest w oparciu naszą wiedzę i doświadczenie oraz praktyczną znajomość lokalnego rynku i aktualnych tendencji rynkowych.
 • Kiedy płacę prowizję za sprzedaż mieszkania?

    zobacz odpowiedź
  Agencja Tecnocasa pobiera prowizję wyłącznie za zrealizowaną transakcję, czyli w momencie podpisania umowy w formie aktu notarialnego pomiędzy kupującym i sprzedającym nieruchomość.

Rzecznik Tecnocasa

Anna Zagórska

mob: 505 461 957
tel: 12 265 03 71
rzecznik@tecnocasa.pl